تبلیغات
وبگاه رسمی هواداران باشگاه ابومسلم خراسان - شهسواری: تنها مدیریت من كافی نیست بلكه ما یك مجموعه هستیم كه باید دست به دست هم بدهیم تا موفق شویم

شهسواری: تنها مدیریت من كافی نیست بلكه ما یك مجموعه هستیم كه باید دست به دست هم بدهیم تا موفق شویم

مالك جدید ابومسلم سریع‌تر از حد تصور مدیرعامل باشگاه را معرفی كرد تا این تیم بیشتر از این زمان را از دست ندهد و بتواند پس از یكسال دوری دوباره به لیگ‌برتر برگردد. ناصر شهسواری، مدیرعامل جدید ابومسلم كه سابقه مدیریتی در پیكان، صباباتری و استیل‌آذین را یدك می‌كشد انتخاب وفایی، مالك ابومسلم است. شهسواری می‌خواهد از تجارب خود در سه تیم لیگ‌برتری نهایت استفاده را ببرد تا ابومسلم بتواند زودتر از حد تصور به لیگ‌برتر برگردد چرا كه معتقد است جایگاه این تیم ریشه‌دار خراسانی در فوتبال ایران، لیگ دسته اول نیست....
به یكباره سر از مشهد در آوردید.

یكباره، یكباره هم نبود. دوستان صحبت‌هایی با من انجام دادند و پس از بررسی‌های لازم شرایط كار در مشهد را مناسب دیدم و این را در خودم دیدم كه می‌توانم به فوتبال این شهر كمك كنم برای همین قبول مسوولیت كردم.

اما ابومسلم حاشیه‌های فراوانی داشته و دارد از این بابت ابراز نگرانی نكردید؟

اتفاقا از این حاشیه‌ها خبر داشتم و آمدم چون می‌خواهم ابومسلم به آرامش برسد قبول مسوولیت كردم. من تجربه كار در سه تیم بزرگ لیگ‌برتری را دارم و به خوبی با حواشی فوتبال آشنا هستم برای همین مطمئن هستم می‌شود ابومسلم را احیا كرد.

اما در این تیم دعوای مالكیتی بیداد می‌كند و هر روز یك صاحب جدید برای آن پیدا می‌شود و از سوی دیگر ابومسلم به دلیل مشكلات مالی كماكان در تعلیق به سر می‌برد.

خوشبختانه دعواهای مالكیتی در این تیم دیگر تمام شده و استانداری خراسان رضوی با حضور به موقعش مساله را ختم به خیر كرد.از سوی دیگر حضور آقای وفایی كمك شایانی می‌تواند به مجموعه ابومسلم كند و مطمئنا دیگر حواشی گذشته را شاهد نخواهیم بود. البته باید بگویم من و اعضای هیات مدیره به همراه آقای وفایی بهترین شرایط را برای نتیجه گرفتن تیم فراهم خواهیم كرد.

از مشكل تعلیق حرف نزدید آیا فكری به حال آن كرده‌اید؟

تعلیق هنوز حل نشده است برای همین به تهران آمده‌ام تا با حضور در فدراسیون و كمیته انضباطی آن را حل كنم.

پس بدهی‌ها را پرداخت خواهید كرد؟

ببینید پرداخت بدهی جای خود دارد ولی باید حساب و كتاب‌ها ابتدا مشخص شود و بعد پرداخت‌ها انجام بگیرد. برای همین به كمیته انضباطی خواهم رفت تا پرونده شسته رفته ابومسلم را تحویل بگیرم و مشكلات را حل كنم.

نادر دست‌نشان را به عنوان سرمربی ابومسلم معرفی كردید اما ایشان هنوز مشكل منشوری دارند و به همین دلیل شانس كار در لیگ‌برتر با نفت تهران را از دست دادند فكری به حال این قضیه كرده‌اید؟

ببینید به عقیده من ایشان اصلا منشوری نیستند و برعكس باید بگویم یكی از پاك‌ترین و موجه‌ترین مربیان حال حاضر فوتبال ما هستند.

ببخشید میان صحبت‌تان آمدم، اما منظور من هم این نبود كه چرا یك منشوری را استخدام كردید بلكه این حرفی است كه ستاد منشور فدراسیون فوتبال می‌گوید من هم به نوبه خودم با بیان این لفظ مخالف هستم تا اینكه عكس آن ثابت شود. حالا شما با فدراسیون چه خواهید كرد؟

فدراسیون فوتبال نام چهار مربی منشوری را به ما داد كه نمی‌توان با آنها كار كرد. فراز كمالوند، فیروز كریمی، فرهاد كاظمی و نادر دست‌نشان وقتی من این اسامی را مرور كردم دیدم كه كمالوند در لیگ‌برتر كار می‌كند، كریمی هم كه در تبریز مشغول به كار است، با این اوضاع گفتم چرا نادر دست‌نشان نتواند كار كند برای همین مطمئن باشید پیگیر كارهای او خواهم بود تا مشكلش حل شود البته فكر نمی‌كنم ایشان برای لیگ یك مشكل داشته باشند.

مثل اینكه با بحث منشور مخالف هستید.

من معتقدم كه خودمان همیشه باعث می‌شویم كه این داستان‌ها اتفاق بیفتد. اگر مدیریت صحیح در فوتبال و ورزش كشور وجود داشته باشد مطمئنا هیچ راه خلافی به وجود نمی‌آید. ما بهترین داوران، بهترین مربیان و بهترین بازیكنان را داریم كه همگی پاك هستند و این وصله‌ها به آنها نمی‌چسبد. یك عده بحث پول رد‌وبدل شده میان مربیان و بازیكنان را علت این مساله می‌دانند كه من نمی‌فهمم و به این خاطر نمی‌شود به آن‌ها، منشوری گفت. مربی و بازیكن یك اشل قیمت دارند و نه می‌توانند بیشتر بگیرند نه می‌توانند كمتر بگیرند، اما چه كسی این نقش را بازی خواهد كرد كه منشور رخ ندهد و آ‌ن كسی نیست جز باشگاه و مدیرعامل آن كه نقش خیلی مهمی خواهد داشت اگر مدیر حواسش جمع باشد و نظارت كافی روی تیم و مربی بازیكن داشته باشد هیچگاه شاهد اتفاقاتی كه رخ داده است نخواهیم بود.

اما همه چیز به پول و پرداخت‌های آنچنانی ختم نمی‌شود بعضی مواقع صحبت‌هایی كه انجام می‌شود باعث منشوری شدن می‌شود.

بله من هم معتقدم كه منشور زبانی هم داریم، مربی كه توهین می‌‌كند یا بازیكنی كه توهین می‌كند اما راه مقابله و پیش‌گیری چیست؟ باز برمی‌گردیم به نقش باشگاه و مدیرعامل كه اجازه صحبت‌های اضافی را به كادر خود ندهد و آنها را كنترل كند، وقتی شاهد اعمال مدیریت صحیح باشیم این اتفاقات رخ نخواهد داد. در ثانی برای یك صحبت یا یك مصاحبه و توهین كه شخص را نباید چند سال حذف كرد بلكه باید محرومیت‌های متفاوت در نظر گرفت. من با اصل جریمه و اینكه هركس كار خلاف كرد باید مجازات شود موافق هستم اما اول باید ریشه‌یابی شود، بعد با شخص خاطی صحبت و براساس سوابق جریمه كرد.در ثانی من معتقدم پیشگیری بهتر از برخورد است. تمام این فوتبالیست‌ها و مربیان و داوران آدم‌های خوبی هستند و ذاتا خلافكار نیستند وقتی آدمی ذاتش خوب است باید آن را به سمت بهتر شدن پرورش داد و برعكس نگذاشت كه به خلاف روی بیاورد.

چقدر از دست‌نشان شناخت داشتید كه ایشان را انتخاب كردید؟

من از زمان استیل‌آذین كه ایشان آنجا بودند با ایشان و نحوه كارشان آشنا شدم. من معتقدم ایشان به لحاظ فنی و اخلاقی مربی خوبی هستند و صحبت‌هایی كه در خصوص او می‌شود اصلا صحت ندارد. من به جرأت می‌گویم در همان زمان كه ایشان استیل‌آذین بودند هیچ خلافی و هیچ چیز خاصی رخ نداد و حاشیه‌ای هم در باشگاه وجود نداشت. او با درایت خود استیل را به لیگ برتر آورد و مطمئن هستم كه ابومسلم را هم به لیگ برتر می‌آورد. البته باید اضافه كنم قبل از استیل هم از ایشان شناخت داشتم اما در استیل‌آذین شناختم از ایشان بیشتر شد و به صداقت فنی و اخلاقی او بیشتر پی بردم.

اما قبل از اینكه دست‌نشان سرمربی شود از گزینه‌های بومی نام برده می‌شد و البته خیلی‌ها به سبب آشنایی شما با حمید درخشان از او به عنوان سرمربی ابومسلم نام می‌بردند اما به یكباره برخلاف تمام پیش‌بینی‌ها دست‌نشان سرمربی شد.

ما گزینه‌های زیادی را برای سرمربیگری ابومسلم در نظر داشتیم مثل اكبر میثاقیان و هادی برگی‌زر كه پس از مذاكرات ابتدایی دیدیم كه آنها نمی‌توانند به هیچ وجه از شهرداری جدا شوند، سپس به سراغ حنطه رفتیم و ایشان هم گفتند كه با شیرین‌فراز به توافق رسیده‌اند بعد از ایشان به سراغ غیاثیان رفتیم كه او هم در چین مشغول تجارت بود. بعد از اینكه دیدیم گزینه‌های داخلی تمام شدند به مربیان دیگر فكر كردیم.از جمله حمید درخشان، دست‌نشان،‌ ضیایی، تقوی و اصغر شرفی كه در نهایت هیات‌مدیره رای به انتخاب آقای دست‌نشان داد. ایشان سابقه خوبی در رساندن تیم‌های لیگ یكی به لیگ برتر دارند و سه بار موفق به این امر شده‌اند، از سوی دیگر كار در لیگ یك با لیگ‌برتر خیلی فرق می‌كند و دست‌نشان استاد لیگ یك است و به خوبی با حاشیه‌های آن آشناست.

از سوی دیگر ابومسلم بیشتر از پرسپولیس و استقلال حاشیه دارد و ما یك نفر را می‌خواستیم كه با توجه به جمیع جهات بتواند این حاشیه‌ها را از بین ببرد و از سوی دیگر مسایل فنی را نیز به خوبی در تیم پیاده كند. من برای گزینه‌های دیگر هم خصوصا آقای درخشان احترام خاصی قائل هستم اما انتخاب سرمربی فقط به عهده من نبود بلكه تمامی اعضای هیات مدیره در این مورد تصمیم‌گیری كردند.

شما نسبت به سایر تیم‌های لیگ دسته اولی خیلی دیر شروع كردید برنامه‌تان برای اینكه به بقیه برسید و برای مسابقات آماده شوید چیست؟

دقیقا موافق حرف شما هستم ما خیلی دیر شروع كردیم و خیلی هم نسبت به سایرین عقب هستیم برای همین از دیروز كار خودمان را در تهران با یك اردوی سه روزه آغاز كردیم.

در خصوص جذب بازیكن و سقف قراردادتان چه برنامه‌ای دارید؟

ما می‌خواهیم حداقل 70 درصد تیم بومی باشد برای همین یكسری از بازیكنان سال گذشته را حفظ كرده‌ایم، 30 درصد بقیه تیم را هم به بازیكنان غیربومی اختصاص دادیم كه آقای دست‌نشان با سلیقه خود آنها را انتخاب می‌كنند و اما در خصوص بودجه و سقف قرارداد باید بگویم براساس عرف و اشل خاصی كه داریم عمل می‌كنیم. بازیكنی كه خیلی تاپ و خوب باشد خب به لحاظ قیمتی با یك بازیكن معمولی تفاوت خواهد داشت اما سعی داریم با توجه به بودجه‌‌مان یك تیم خوب و قوی را ببندیم. ما 22 بازیكن فصل گذشته از امیدها و بزرگسالان را حفظ كردیم كه به تهران می‌آوریم تا آقای دست‌نشان در خصوص آنها هم نظر بدهد.

ابومسلم با مدیریت ناصر شهسواری به لیگ برتر برمی‌گردد؟

تنها مدیریت من كافی نیست بلكه ما یك مجموعه هستیم كه باید دست به دست هم بدهیم تا موفق شویم. استانداری، هیات فوتبال مسوولان استانی، مردم و هواداران، بازیكنان و مربیان همه با هم باید دست به دست هم دهند و از یكدیگر حمایت كنند تا صعود كنیم.
نویسنده : آرش جعفری
منبع: روزنامه گل

نظرات

ارسال نظر

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.